- Reklama -bydlení
- Reklama -bydlení
DomůRady a NávodyAlbert Einstein, fyzik, bojovník za lidská práva a světoobčan

Albert Einstein, fyzik, bojovník za lidská práva a světoobčan

O Albertu Einsteinovi se napsalo už mnohé. Nemálo z těchto informací je pravdivých, ale některé deklarované „pravdy“ jsou jen oblíbenými stále přežívajícími mýty. Co jste o slavném vědci možná nevěděli?

Tak například zřejmě netušíte, že Albert Einstein od útlého věku nenáviděl nacionalismus jakéhokoli druhu a považoval za vhodnější být spíše „světoobčanem“.

Už kdy mu bylo pouhých 16 let, vzdal se německého občanství a oficiálně žádné neměl, a to až do té doby, než se v roce 1901 stal švýcarským občanem. V roce 1940 se navíc rovněž stal občanem americkým.

Stejně tak byl silným zastáncem občanských práv a svobody slova. Ve svém projevu na Lincolnově univerzitě v Pensylvánii v roce 1946 lidí označil rasismus za nemoc bílých lidí. 

Ovšem nebyl takový odjakživa, o Číňanech dokonce nelichotivě napsal, že jsou tupí a stádovití. A jaký ještě slavný fyzik vlastně byl?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných malířích a malířkách, jako je například nizozemští umělci Rembrandt a Vincent van Gogh nebo mexická malířka Frida Kahlo.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek