- Reklama -bydlení
- Reklama -bydlení
DomůPodnikáníAutomobilky využijí celozávodní dovolené na údržbu a přípravu linek

Automobilky využijí celozávodní dovolené na údržbu a přípravu linek

Tři automobilky působící na Slovensku – Kia Motors Slovakia (KMS), s.r.o., v Tepličce nad Váhem, PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnavě a bratislavský závod Volkswagen SK, a.
Společnost Kia připraví výrobní linky v Tepličce nad Váhom na spuštění zkušební a sériové výroby nového modelu automobilky Kia během celozávodní dovolené od 27. července do 9. srpna. TASR o tom informoval mluvčí KMS Dušan Dvořák. Automobilka plánuje spustit výrobu třetího modelu od začátku roku 2010. „Na podzim se začne zkušební výroba. Půjde o zcela nový automobil. Z tohoto důvodu jsme určité úpravy dělali již během Velikonočních svátků. Během letní dovolené upravíme linky tak, aby byly připraveny ke spuštění zkušební výroby, jakož i sériové výroby nového modelu,“ uvedl Dvořák.

V pondělí 13. července obnoví Kia standardní dvousměnný provoz. „Pod tuto změnu se kromě oživení prodeje na některých evropských trzích podepíše zejména plánované spuštění sériové výroby nové – designově upravené – verze automobilu Kia cee’d, která bude veřejnosti oficiálně představena na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu,“ řekl Dvořák.

Letní odstávku výroby plánuje i společnost PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnavě, a to na 10 pracovních dnů od 27. července do 9. srpna. Dovolenou v té době bude čerpat více než 3000 jejích zaměstnanců, včetně pracovníků v administrativě. „Odstávku musíme zrealizovat navzdory tomu, že od 1. července zvyšujeme denní produkci vozidel o dalších 50 na více než 900. Některé naše technologie vyžadují údržbu takového charakteru,“ uvedl pro TASR mluvčí společnosti Peter Švec. Produkce závodu je podle jeho slov vyšší díky úspěšnému náběhu nového modelu automobilky Citroënu C3 Picasso.

Bratislavský závod koncernu Volkswagen má celozávodní dovolenou naplánovanou v termínu od 20. července do 2. srpna. „Bude to 10 pracovních dnů, tedy stejně jako minulé roky, celozávodní dovolená bude dva týdny,“ informoval mluvčí společnosti Vladimír Machalík. První tří- a pětidveřová vozidla nového modelu Up!, která se budou vyrábět pod značkami Volkswagen, Škoda a Seat, by měla opustit automobilku v roce 2011. Celkově by produkce VW Slovakia měla spolu s novým modelem stoupnout na 400.000 aut ročně.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek