- Reklama -bydlení
- Reklama -bydlení
DomůFinanceCena ropy klesla pod hranici 64 USD za barel

Cena ropy klesla pod hranici 64 USD za barel

Ceny ropy dnes balancují kolem hranice 64 USD (45,02 eura) za barel. Investoři totiž zvažují na jedné straně lepší, než očekávané hospodářské výsledky několika amerických velkých firem, a na straně druhé stále slabou poptávku po komoditě.
Barel (159 litrů) americké lehké ropy WTI se srpnovým kontraktem se dnes v poledne v Singapuru prodává po 63,75 USD. To je o 23 centů méně než v předchozí den na konci obchodování. Kontrakt v pondělí (20.7.) zdražil o 42 centů a uzavíral den při ceně 63,98 USD.

Severomořská ropná směs Brent zlevnila o 49 centů na 66,05 USD/barel. Obchodníky nejprve povzbudily k nákupu ropy dobré hospodářské výsledky amerických společností ve 2. čtvrtletí, které by mohly být signálem, že ekonomika se začíná zotavovat z recese. I další přední ekonomické indikátory byly v červnu lepší, než se čekalo, což také vyvolalo vlnu optimismu. Cena ropy se tak odrazila od úrovně 58,78 USD/barel, kam klesla před dvěma týdny a začala stoupat. Minulý týden WTI zdražila o více než 6%.

Na druhé straně, stále se neobjevily jasné signály, že pokles poptávky po komoditě dosáhl bodu obratu a konečně se začne zvyšovat. Obchodníci proto s napětím vyčkávají na středeční (22.7.) statistiky o spotřebě ropy a ropných produktů v USA. „Slabá poptávka po benzínu vrhá stín na trh s ropou. Pokud v následujících dvou či třech týdnech nedojde k oživení poptávky, na trhu s ropou a akciemi dojde pravděpodobně k náhlému poklesu,“ konstatoval Ben Westmore, analytik Australské národní banky.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek